Nocne tramwaje pojadą zmienioną trasą z powodu prac na rondzie Starołęka i PST

Nocne tramwaje pojadą zmienioną trasą ze względu na prace na rondzie Starołęka i PST

W związku z koniecznością przeprowadzenia nocnych napraw torowisk w rejonie ronda Starołęka oraz na trasie PST, z początkiem marca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu nocnej komunikacji tramwajowej i autobusowej.

Od nocy z 1 na 2 marca br., z uwagi na prace w rejonie ronda Starołęka, tramwaje linii nocnych nr 201 i 202 będą kursowały nie do Starołęki, lecz do Franowa.

W związku z tym, aby ułatwić podróżowanie w tej części miasta w czasie prowadzonych prac, autobusy linii nr 237 zostaną skierowane do Starołęki.

 

Linia nr 201

Os. SOBIESKIEGO – Trasa PST  – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Kórnicka – Trasa Kórnicka – Piaśnicka – FRANOWO

(nie kursuje w noce z poniedziałków na wtorki)

 

Linia nr 202

RONDO KAPONIERA – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Kórnicka – Trasa Kórnicka – Piaśnicka – FRANOWO

(kursuje tylko w noce z poniedziałków na wtorki zamiast linii nr 201)

 

Linia nr 237

STAROŁĘKA – Starołęcka– Zamenhofa – Jana Pawła II – Rondo Śródka – Zawady – GŁÓWNA / KOZIEGŁOWY

 

Natomiast od nocy z 3 na 4 marca br. do nocy z 21 na 22 marca br. we wszystkie noce z wtorku na środę, ze środy na czwartek i z czwartku na piątek (tj. 5/6, 6/7, 7/8, 12/13, 13/14, 14/15, 19/20, 20/21 i 21/22 marca) – linia tramwajowa nr 201 zostanie dodatkowo skrócona do przystanku Słowiańska.

Na pozostałym odcinku trasy PST kursować będą autobusy linii T21.

 

Linia nr 201

SŁOWIAŃSKA – Trasa PST  – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Kórnicka – Trasa Kórnicka – Piaśnicka – FRANOWO

(nie kursuje w noce z poniedziałków na wtorki)

 

Linia T21

OS. SOBIESKIEGO – Szeligowskiego – Mieszka I – SŁOWIAŃSKA – Piątkowska – al. Solidarności – Mieszka I – Szeligowskiego – Szymanowskiego – Smoleńska – Os. SOBIESKIEGO

(nie kursuje w noce z poniedziałków na wtorki)

 

Autobusy linii T21 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie, również na tych położonych równolegle do stacji PST „Szymanowskiego”, „Kurpińskiego”, „Lechicka/Poznań-Plaza” i „Aleje Solidarności”.

 

Agnieszka Smogulecka

Rzecznik prasowy

Zespół Komunikacji Społecznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *